źródła dochodu
Blog

Źródła dochodu, które pozwolą ci wziąć pożyczkę

Aby wziąć pożyczkę, musimy udowodnić, że zarabiamy pieniądze. Jak w innym wypadku będziemy w stanie zwrócić środki finansowe firmie, która je nam pożycza? Nawet w sytuacji, gdy interesują nas pożyczki pod zastaw nieruchomości, zwykle przeprowadzana jest podstawowa kontrola pożyczkobiorcy, polegająca na sprawdzeniu dowodu osobistego i co najmniej jednego udokumentowanego źródła dochodów. Dzisiaj przyjrzymy się, jakie dochody możemy przedstawić firmie udzielającej pożyczki, by zwiększyć swoją wiarygodność.

Umowa o pracę to przykład oczywisty, nad którym nie ma sensu się pochylać. Każdy z nas dobrze wie, że pozwala ona uzyskać nie tylko prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości, ale również kredyt bankowy. Co natomiast z umowami cywilno-prawnymi takimi, jak umowa o dzieło czy zlecenie? Niektóre firmy pożyczkowe akceptują takie źródła dochodów, jednak musi być spełniony warunek, że dochody z tytułu tych umów pojawiają się regularnie. Jeśli raz w roku wykonaliśmy jakieś dzieło, to zdecydowanie nie jest to wiarygodne źródło dochodów. Jeśli natomiast każdego miesiąca pracujemy na umowie o zlecenie, wówczas pożyczkodawca wie, że mamy możliwość spłaty zobowiązania.

Dochody z tytułu najmu

pożyczki pod zastaw nieruchomościKolejny niestandardowy przykład to dochody z tytułu najmu. Dotyczyć to będzie przede wszystkim osób inwestujących w nieruchomości, którzy zarabiają na wynajmie mieszkań, domów czy działek. Mogą oni chcieć pożyczki pod zastaw nieruchomości w celu realizacji kolejnej inwestycji. Jeśli posiadają udokumentowane dochody z tytułu najmu, nie będzie problemu z otrzymaniem pożyczki. Co więcej, jeśli będą one wystarczająco wysokie, taka osoba może się nawet starać o pożyczkę bankową.

Nie zapominajmy też o osobach, które otrzymują zasiłek socjalny lub alimenty. Są to dochody otrzymywane co miesiąc, czasami niezbyt wysokie, ale jednak dające podstawę do sądzenia, że pożyczkobiorca będzie zdolny do spłaty rat pożyczki. W ostatnich latach, po wprowadzeniu programu 500+, niektóre firmy udzielające pożyczki pod zastaw akceptują również dochody z tego tytułu. To dobra informacja dla rodzin mających więcej niż jedno dziecko, które potrzebują szybkiej pożyczki pozabankowej.

Wreszcie ostatnim źródłem dochodów, na który zwrócimy uwagę, jest emerytura i renta. Udokumentowanie takiego dochodu jest łatwe, jednak w tym przypadku pojawia się jeszcze jeden warunek. Wiele firm nie udziela pożyczek osobom powyżej 75 roku życia. Co więc ze starszymi osobami? Dla nich najlepszym rozwiązaniem będą pożyczki pod zastaw auta lub mieszkania.

Możliwość komentowania Źródła dochodu, które pozwolą ci wziąć pożyczkę została wyłączona