złotówki
Blog

Pożyczka pod zastaw mieszkania – kto może ją uzyskać?

Potrzebujesz sporego zastrzyku gotówki i chwilówka nie jest odpowiedzią na twoje oczekiwania? Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania, możesz skorzystać z oferty pożyczek pod zastaw – dzięki nim uzyskanie pieniędzy na wydatki jest znacznie łatwiejsze, także bez BIK i sprawdzania w innych bazach dłużników.

Dzisiaj pożyczki pod zastaw mieszkania są udzielane zarówno przez instytucje bankowe, jak i także te pozabankowe. Niestety, nie każdy zainteresowany może otrzymać kredyt hipoteczny w banku, ponieważ konieczne jest wtedy spełnienie szeregu wymogów, a jednym z głównych jest posiadanie właściwej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowania odnotowanej w bazach dłużników. Gdy ten wymóg nie jest spełniony, decyzja banku będzie odmowna. W takiej sytuacji drugim rozwiązaniem są firmy pozabankowe, określane także jako parabanki, które zajmują się udzielaniem prywatnych pożyczek tego rodzaju.

Gdzie udać się po pożyczkę pod zastaw mieszkania?

Zasadniczo w każdym większym mieście można znaleźć firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek pozabankowych, dlatego też z ich znalezieniem nie ma zwykle większego problemu. Można również posłużyć się internetem, gdzie w kilka chwil można znaleźć strony takich instytucji, a na nich dokładne informacje na temat ich oferty.

Jako że firm oferujących pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości jest sporo, przed podjęciem decyzji i podpisaniem umowy warto zapoznać się z ofertami kilku z nich, aby w ten sposób móc znaleźć dla siebie najbardziej korzystną ofertę pod kątem warunków oraz opłat, w tym przede wszystkim prowizji za udzielenie pożyczki oraz jej oprocentowania.

Kto może otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Jak zostało już wskazane, pożyczka pod zastaw mieszkania jest przyznawana na bardziej liberalnych warunkach niż kredyty bankowe. Głównym zabezpieczeniem jest tutaj nieruchomość i wysokość pożyczki jest ustalana przede wszystkim na jej podstawie, w tym jej rodzaju, stanu czy lokalizacji. Warto też wspomnieć, że pożyczkę pod zastaw nieruchomości można otrzymać na mieszkanie zadłużone opłatami czynszowymi, dlatego też jest to rozwiązanie dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

Wiele firm udzielających pożyczek tego rodzaju nie sprawdza klientów w bazach dłużników, w tym w BIK. Zazwyczaj nie jest też konieczne dostarczanie dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody, dlatego też pożyczkę taką może otrzymać osoba bez stałego zatrudnienia, pracująca na umowę cywilnoprawną czy też o innych źródłach dochodów, które nie byłyby honorowane przez banki.

Zatem jeżeli potrzebna jest szybka gotówka w większej sumie, pożyczka pod zastaw mieszkania może być tym rozwiązaniem, które sprawdzi się najlepiej. Warto przy tym pamiętać, tak jak przy każdej pożyczce, aby dokładnie przeliczyć swoje wydatki, by nie okazało się, że spłata rat okaże się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu – w takiej sytuacji, gdy zadłużenie nie zostanie uregulowane, trzeba będzie liczyć się z zajęciem nieruchomości, która jest zabezpieczeniem pożyczki.

Możliwość komentowania Pożyczka pod zastaw mieszkania – kto może ją uzyskać? została wyłączona