kredyty
Blog

Porady kredytowe

Kredyt studencki

Studia należą do szczególnych marzeń, jakie mają młodzi ludzie, jednak czasami muszą też pokonać dość skomplikowane dla nich przeszkody i oczywiście postarać się jakimś cudem zdobyć odpowiednie fundusze, które pozwolą im na to, aby mogli jakoś studiować. Czasami jest dla nich to problem, aby pracować w trakcie studiów, ale jeśli należymy do osób w pełni odważnych, istnieje szansa, że sobie poradzimy i spokojnie będziemy mogli mieć wszystko, co jest nam potrzebne do tego, aby być na studiach.

Dla studentów jest też jeszcze jedna opcja, jaka wpisuje się w najlepsze kredyty, a jest nią kredyt studencki. Można w nim mieć dokładnie wszystko, a tym samym potrzebne nam na utrzymanie się pieniądze. Można w takowy sposób, znaleźć szansę na pozyskiwanie dowolnych dla siebie pieniędzy, a nawet szybko dorobić sobie coś jeszcze. Istnieje dodatkowo moc różnych opcji, jakie pozwalają nam na coś jeszcze, a także, jakie są dla nas w stanie być na czasie i pozwalać nam na spełnianie studenckich marzeń.

Są jednak zasady, jakie należy spełnić, chcąc taki kredyt otrzymać. Nie można nie mieć żadnych ambicji zawodowych, czy też kierunku, jaki nie dawałby przyszłości. Obecnie takiego kredytu, udziela tylko jeden bank, a jest nim PKO, jakie ma swoje warunki, które osoba, jako student musi spełnić. Po pierwsze, należy być pełnoprawnym studentem, po drugie zawsze mieć pełną i uzupełnioną legitymację, co więcej, należy mieć oczywiście dokładnie przygotowane takie rzeczy, jak na przykład dokumenty, jakie potwierdzają, iż nasi rodzice mają pracę. Koniecznie należy w końcu mieć też poręczycieli, jacy sprawią, że dostaniemy takowy kredyt i że nie będzie później problemów, aby jakoś go spłacić. Czasami należy poprosić kogoś z naszych bliskich, aby nam dopomógł udokumentować takie coś, jak właśnie kredyt studencki, co jest dla nas zdecydowanie jedną z najważniejszych sum, a także pozwala nam na w pełni swobodne życie. Można poprzez niego mieć pełen dostęp do wszystkiego co jest dla nas niezbędne na studiach.

Korzyści z kredytu refinansowego

Masz kredyt hipoteczny i słabo sobie radzisz z jego spłatą? Szacuje się, że do grupy osób, które mają kłopoty ze spłatą kredytów hipotecznych w walutach obcych wciąż dołączają nowi kredytobiorcy, którzy nie przewidzieli niekorzystnego spreadu czy dużych kosztów przewalutowania. Warto w takiej sytuacji przyjrzeć się produktowi bankowemu, który może obniżyć kwotę spłacanych rat kredytu.

Chodzi o kredyt refinansowy, czyli kredyt hipoteczny, który jest brany właśnie pod tym kątem, by zastąpić nim ten stary, mało w aktualnej sytuacji kredytobiorcy korzystny. Środki kredytu refinansowego przeznaczane są na spłatę poprzedniej pożyczki, a dodatkowo wnioskodawca może ubiegać się o wyższą kwotę, z której nadwyżkę przeznaczy na dowolny cel, niekoniecznie ściśle powiązany ze spłacanym zobowiązaniem. Jakie jeszcze są zalety kredytu refinansowego? Przede wszystkim kredytobiorca może oczekiwać niższej miesięcznej raty do spłacania, chociaż rozłożonej na trochę dłuższy czas, niż przewidywał pierwszy kredyt hipoteczny. Jest to jednocześnie korzystne i nie do końca opłacalne, zważywszy, że zamiast przewidywanych lat płacenia rat dojdą kolejne.

 jednak kredytobiorca jest w tak niekorzystnej sytuacji finansowej, że obniżenie raty jest dla niego wybawieniem, by nie zalegać ze spłatą i to wydaje się najważniejsze. Trzeba tylko upewnić się, jaki będzie całkowity koszt kredytu refinansowego, żeby nie okazało się, że dodatkowo ubezpieczenie czy marża bankowa lub opłata za wcześniejsza spłatę znacznie podwyższy oprocentowanie.

Kredyt samochodowy

Dla wielu osób własny samochód to nie tylko posiadanie własności, czy spełnienie marzenia. Wielu samochód kojarzy się z wygodą, niezależnością i swobodą. Czasami spełnienie marzenia na nowe auto związane jest z kredytem samochodowym. Jeżeli nie masz odpowiedniej ilości gotówki, a chciałbyś zakupić model auta, na który w tej chwili ciebie nie stać, to w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy w Lukas Banku daje szereg możliwości, jak na przykład:

Kredytem samochodowym w Lukas Banku można sfinansować oprócz samochodu osobowego, samochód ciężarowy do 3,5 tony, przyczepę campingową lub wóz campingowy, oraz motocykl. Powyższe pojazdy można zakupić także dla firmy. Pojazdy używane w przypadku motocykla nie mogą być starsze niż 8 lat, a pozostałe nie mogą przekroczyć 12 lat.

Kredytem można opłacić też:

Posiadacze samochodów mogą otrzymany kredyt przeznaczyć na: refinansowanie kredytu z innego banku, pokrycie kosztów zakupu zakupionego wcześniej pojazdu, wykupienie samochodu z leasingu.

Kredyt dla osób z komornikiem

Zadłużenie wśród Polaków rośnie, posiadamy coraz więcej zobowiązań, z których coraz częściej mamy problem się wywiązać. Nie pomaga przy tym Polskie prawo, które skutecznie podwyższa podatki – jednak nie jest moim celem tutaj analiza postępowań aktualnego rządu. Wzrost płac chociaż niby jest, to jest zupełnie nieadekwatny do inflacji i obecnych cen. A ceny windują w górę, głównie za sprawą spraw zagranicą, czyli kryzysu w Japonii, który został spowodowany kataklizmem, sytuacja na Bliskim Wschodzie także nie pomaga, a giełda w reakcji na te sytuacje wariuje, co przekłada się na wysokie ceny paliw, żywności i usług. Jak sobie poradzić w takich sytuacjach, gdy płace nie idą w górę?

Nawet w przypadku nagłej sytuacji jesteśmy w kropce i pozostaje nam zaciągnięcie pożyczki, bo mało kto ma odłożone pieniądze na czarną godzinę.

A co z osobami, które bank traktuje jako dłużników i nie chce im udzielić pożyczki? Istnieją alternatywy jak zawsze, kredyt dla osób z komornikiem jest dostępne w wielu placówkach i bankach internetowych. Wiele stowarzyszeń w tym SKOK Sterczyka proponuje pożyczki oddłużenione i takie, które są skierowane do odbiorców już zadłużonych. W tych ofertach niestety trzeba umieć się odnaleźć i to, że dostaniemy pożyczkę z komornikiem od ręki nie znaczy, że jest ona dobra, często chciwość bankowcóm trafia właśnie w klienta i dostaje on pożyczke o znacznie zawyższonym oprocentowaniu, jest to efekt podwyższonego ryzyka, z którym bank czy instytucja finansowa musi się liczyć udzielając pożyczki osobie zadłużonej.Jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji gdy mamy komornika na głowie, kilka kredytów do spłacenia jest prowadzona przez specjalistów forma – Oddłużania.

Jest to fachowa pomoc prawna świadczona przez wykwalifikowanych prawników. Z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką, należy jedynie pamiętać, iż nie można biernie godzić się na warunki nie do spełnienia stawiane przez wierzycieli.

Pomysłowość hipoteczna doradcy

Już na samą myśl o wysokości raty kredytu hipotecznego większość osób mieszkających w wynajętych mieszkaniach rezygnuje z zasięgnięcia szczegółowych i rzetelnych informacji o kredycie mieszkaniowym. Nieuzasadnione obawy przed zbyt trudnymi procedurami przy załatwianiu kredytu hipotecznego odstraszają.

Te wszystkie mity odnośnie kredytów hipotecznych rozwieje doradca finansowy. Podczas jednej wizyty omówione i wyjaśnione zostaną wszelkie wymagane warunki i wątpliwości. Kwota raty miesięcznej będzie sporo niższa niż przed wizytą u doradcy, zakładał potencjalny kredytobiorca. Okaże się, że zamiast płacić „lokatorne” za wynajmowane mieszkanie, kwotę tą lepiej będzie przeznaczyć na spłatę kredytu. Pieniądze nie będą wydawane nielogicznie. Przesunięcie sumy wydawanej miesięcznie za wynajmowane mieszkanie na ratę kredytową ma, więc zasadniczą kwestię. Nabędziemy mieszkanie na własność. Dlaczego kredyt hipoteczny dobrany przez doradcę będzie znacznie tańszy? Ponieważ każdego miesiąca króluje inny lider w kredytach hipotecznych.

Banki mając konkurencję muszą walczyć o klienta. Robią to przede wszystkim poprzez czasowe obniżanie marż i prowizji własnych. I ten jeden bank w momencie, kiedy będziemy składali wniosek o kredyt hipoteczny wyłoni doradca finansowy. Sami nie tylko nie jesteśmy w stanie kontrolować sytuacji na rynku finansowym i porównać kilkudziesięciu propozycji kredytowych z różnych bankowych, w różnych walutach, lecz również nie mamy możliwości negocjowania warunków kredytowych, zwłaszcza wysokości kosztów kredytu. Zrobi to za nas Expander Doradca Finansowy, po umówieniu się na spotkanie poprzez zakładkę: kredyty mieszkaniowe. Wynegocjuje i dobierze najtańszy kredyt hipoteczny, dopasowany na miarę zasobności portfela. Również wszelkie potrzebne dokumenty pomorze skompletować i wypełnić. Bez pomocy doradcy nie jedna osoba kredytu hipotecznego by nie wzięła.

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy jest dla banku najważniejszą formą pozyskiwania środków pieniężnych. Kredyty gotówkowe są oprocentowane na wysokim poziomie, a dodatkowo jeszcze okres ich spłaty jest bardzo długi, tym samym odsetki są bardzo wysokie.

Nie mniej jednak, mimo wielu minusów w postaci wysokiego oprocentowania i bardzo dużych prowizji, klienci chętnie korzystają z kredytu gotówkowego. Dla wielu klientów kredyt gotówkowy jest jedynym sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy na zakup sprzęt, remont mieszkania czy też jakikolwiek inny cel. W przypadku kredytu gotówkowego nie ma się w najmniejszym stopniu obowiązku do wskazywania konkretnego celu kredytu. Kredyt jest uzyskiwany na cel dowolny, a klient środki wykorzystuje jak tylko chce. Najważniejszym jest by tylko ten kredyt był terminowo spłacany. Wszystkie pozostałe kwestie mają marginalne znaczenie.

Kredyty gotówkowe 2010 prezentują się w ofertach dosyć dobrze. Oprocentowanie zmalało w niektórych bankach nawet o 0,5%. To bardzo dużo. Kredyty gotówkowe stają się coraz bardziej atrakcyjnym sposobem na łatanie dziur w przypadku problemów finansowych. Gospodarstwa domowe muszą pamiętać jednak, że kredyt bardzo łatwo się zaciąga, ale gorzej jest już z jego spłatą. Wiele rodzin nie potrafi podołać spłacie kredytów, a nie da się ukryć, że trudno jest znaleźć sobie choćby jednego gorszego przeciwnika niż bank. Bank, jeśli tylko nie będziecie spłacać terminowo zobowiązań, jest w stanie odebrać wam dosłownie wszystko co tylko posiadacie.

Możliwość komentowania Porady kredytowe została wyłączona