jak znaleźć dobrą pożyczkę pod zastaw nieruchomości
Blog

Jak znaleźć dobrą prywatną pożyczkę pod zastaw?

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości stają się coraz bardziej popularne i choć nigdy nie będą miały szans w porównaniu do pożyczek bankowych, to jednak trendy wskazują, że z roku na rok coraz więcej osób będzie się decydować właśnie na wzięcie prywatnej pożyczki. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że pożyczki pozabankowe stają się przejrzystsze. Dawniej były czymś nowym i nieznanym, a dzisiaj ludzie przekonują się, że są równie bezpieczną formą finansowania, co zwykłe kredyty bankowe.

Tam, gdzie pojawiają się klienci, szybko wyrastają firmy chcące zaspokoić ich potrzeby. Nic więc dziwnego, że przybywa firm oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości. Dzisiaj nawet osoba, która ze względu na negatywną opinię BIK nie otrzyma kredytu w banku, wciąż może przebierać w ofertach pozabankowych. Pierwsze pytanie, jakie wówczas przychodzi do głowy, to jak znaleźć dobrą pożyczkę? Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach, gdzie szukać ofert i wreszcie jak upewnić się, że wybrana pożyczka jest rzeczywiście najlepszą z dostępnych? Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz mieć najmniejszych problemów z odpowiedzią na powyższe pytania.

Większość osób planujących zaciągnięcie pożyczki pod zastaw, będzie zwracać uwagę na oprocentowanie pożyczki. To całkiem logiczne, bo przecież chcemy wiedzieć, ile więcej pieniędzy będziemy musieli oddać. Zakładając, że interesuje nas duża pożyczka na kilkadziesiąt tysięcy złotych, różnica jednego procenta będzie stanowić diametralną różnicę. To jak najbardziej istotne, jednak nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na oprocentowaniu pożyczki. Czasem może się bowiem okazać, że pożyczka o niższym oprocentowaniu okaże się droższa, niż ta z wyższym oprocentowaniem.

Umowa określająca warunki pożyczki

umowa określająca warunki pożyczkiPożyczka pod zastaw nieruchomości to jedno, a umowa o pożyczkę, to drugie. To właśnie umowa określa warunki, na jakich udzielana jest pożyczka. Znajdują się w niej informacje o oprocentowaniu, sposobie opłacania składek, ich częstotliwości, a także opłatach dodatkowych. Właśnie ten ostatni punkt jest szczególnie istotny. Niektóre nieuczciwe firmy wprowadzają różnego rodzaju opłaty manipulacyjne, które nie mają na celu nic innego, jak wyciągnięcie pieniędzy od pożyczkobiorcy. Jedynym sposobem na zabezpieczenie się przed taką sytuacją jest skrupulatne przeczytanie umowy i upewnienie się, że wszystkie warunki są przejrzyste.

Dokładna analiza ofert pożyczkowych może być czasochłonna, jednak tam, gdzie chodzi o pieniądze, nie ma miejsca na pośpiech. Lepiej spędzić kilka dni na czytaniu umów konkurencyjnych firm, niż później wybrać pożyczki pod zastaw nieruchomości, które zamiast pozwolić nam odzyskać stabilność finansową, przyczynią się do jeszcze większego zadłużenia.

Możliwość komentowania Jak znaleźć dobrą prywatną pożyczkę pod zastaw? została wyłączona