co można oddać pod zastaw
Blog

Co można oddać pod zastaw, by otrzymać pożyczkę?

Silna potrzeba znalezienia dodatkowych pieniędzy w obliczu nieprzewidywanych wydatków sprawia, że nawet odmowa banku do udzielenia kredytu nie zatrzyma człowieka przed znalezieniem innego sposobu na skorzystanie z finansowania. Tym sposobem są pożyczki pod zastaw, które dają szansę właściwie każdemu na otrzymanie pożyczki. Warunkiem jest oddanie czegoś pod zastaw. Dzisiaj pochylimy się bliżej nad tym, co dokładnie można oddać pod zastaw, by otrzymać pożyczkę.

W kontekście pożyczek pod zastaw dwiema najbardziej popularnymi rzeczami, które przychodzą do głowy, są oczywiście nieruchomości i auta. Na te właśnie rzeczy pożyczkodawcy najchętniej udzielają pożyczek, a powód jest bardzo prosty. Zarówno mieszkania, jak i samochody łatwo spieniężyć. Jeśli więc zdarzyłoby się, że pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić długu, wtedy można odzyskać pieniądze poprzez sprzedaż rzeczy, która była oddana pod zastaw.

Pożyczka pod zastaw biżuterii

Nie są to jednak jedyne rzeczy, które można oddać pod zastaw. Właściwie wszystko, co ma realną wartość i jest udokumentowaną własnością pożyczkobiorcy, może posłużyć za zastaw. W grę wchodzi więc droga biżuteria czy papiery wartościowe. Warto też od razu zdementować mit, jako że podczas okresu spłaty pożyczki, nie możemy korzystać z rzeczy oddanych pod zastaw. Oznaczałoby to, że po wzięciu pożyczki musielibyśmy się wynieść z mieszkania czy nie korzystać z samochodu. To oczywiście nieprawda, bo te rzeczy cały czas są do naszej dyspozycji, a dopiero w razie zaprzestania spłaty zadłużenia możemy je utracić.

Możliwość komentowania Co można oddać pod zastaw, by otrzymać pożyczkę? została wyłączona